Svijany

Design nového džbánku je inspirován především historií Pivovaru Svijany. Názvy piv jako je například Svijanský Kníže, Kněžna, Baron nebo Rytíř na historii odkazují a proto byl jako hlavní symbol vybrán motiv krejzlíku – ikonického límce, který býval součástí oděvu tehdejší šlechty. Motiv je v podobě plastického reliéfu aplikován na sklenici, kterou tak nejen zdobí, ale i odlehčuje. Díky uchu se siluetou tradičního svijanského erbu se džbánek také skvěle drží.

Inspirace

Názvy piv jako je například Svijanský Kníže, Kněžna, Baron nebo Rytíř mne inspirovaly k nalezení ústředního motivu, který se na sklenici objevuje. Tím motivem je Krejzlík – límec, který býval součástí oděvu tehdejší šlechty. Pattern, který vychází z tohoto límce je v podobě plastického reliéfu aplikován na sklenici.

Logo

Jedním z požadavků klienta bylo vytvořit design který bude respektovat historii pivovaru, ale bude atraktivní i pro mladé. Toho jsem chtěl docílit mimo jiné decentním zjednodušením loga. Logo na sklenici postrádá dvě linky a je tak  mladistvější a více na skle sedí.

Ucho

Absence historických motivů na sklenici byla dostatečně vykompenzována promítnutím Svijanského erbu do tvaru ouška. Díky prohnutému tvaru směrem k tělu se sklenice velmi dobře drží. Letopočet v horní části ouška je příjemný detail odkazující k založení pivovaru.

Prototypování

V průběhu procesu tvorby bylo zhotoveno několik prototypů z 3D tisku a frézovaného plexi. Díky tomu bylo možné konzultovat s klientem veškeré detaily a ergonomii.